برای نگهداری سگ در خانه علاوه برآماده‌ سازی فضای خانه، باید درباره نحوه نگهداری سگ در خانه اطلاعاتی داشته باشید. فراهم کردن شرایط مناسبی برای سلامتی، بهداشت، بازی و تغذیه از اصول اولیه نگهداری حیوانات خانگی است. همواره به یاد داشته باشید شما حافظ حیوان خانگی خود هستید نه مالک آن! برای نگهداری سگ در خانه به روش اصولی نکات زیر را رعایت کنید:

مناسب سازی فضای خانه: قبل از ورود سگ به خانه فضای خانه را ایمن کنید، کابینت‌های پایین آشپزخانه و دستشویی را قفل کودک بزنید. مواد شوینده و داروها را دور از دسترس قرار دهید. سیم‌های برق نباید به صورت پراکنده روی زمین باشند، گاز گرفتن آنها می‌تواند برای سگ خطرناک باشد. گل‌ها و گیاهان خانگی خود را دور از دسترس سگ خانگی خود قرار دهید. ممکن است این گیاهان سمی باشند و سگ شما با گاز زدن آنها مسموم شود.

آموزش و تربیت: برای سگ خود قوانین و مقررات وضع کنید. اگر دوست ندارید سگ شما روی مبل یا تخت‌ خواب شما برود باید در این رابطه آموزش ببیند. می‌توانید برای آموزش فرمان به سگ از مربی متخصص کمک بگیرید. اطمینان حاصل کنید سگ شما درباره اینکه در زمان پیاد‌ه‌روی ادرار و مدفوع کند آموزش دیده است. برای اجتماعی شدن سگ‌ها و کاهش هزینه آموزش‌ها کلاس‌های گروهی هم مناسب است. فراموش نکنید برای آموزش سگ خود به صورت روزانه وقت بگذارید.

روال ثابت روزانه: در یک ساعت مشخص از صبح و یک ساعت مشخص در عصر به سگ خانگی خود غذا بدهید. سگ‌ها معمولا ۲۰ تا ۳۰ دقیقه بعد از خوردن غذا به دستشویی احتیاج پیدا می‌کنند. یک برنامه زمانی ثابت روزانه برای ‍‍‍‍پیاده‌روی با او در نظر بگیرید، این کار برای حفظ سلامتی سگ‌ها ضروریست. اگر پیاده روی روزانه کمی دیر شود حتی سگ‌های آموزش دیده هم در خانه ادرار می‌کنند و این نگهداری از سگ را برای شما سخت می‌کند.

Join our newsletter

Volutpat vel turpis nulla lorem sed semper. Aliquam sagittis sem libero viverra vehicula nullam ut nisl.

[contact-form-7 id=”210″ /]

درج دیدگاه