سگ نژاد شیتزو

سگ نژاد شیتزو

همه چیز راجب شیتزو را در سایت مگی پت بخوانید ، نام “شی تزو” به معنای شیر کوچک است، اما هیچ مورد وحشتناکی در مورد این نژاد سگ وجود ندارد. این پوچ عاشق است نه شکارچی.

از زمان های قدیم، آنها خود را در دامان مردم از هر طبقه اجتماعی، حتی امپراتورها راحت کرده اند!

 

با این حال، در سال‌های اخیر، والدین حیوانات خانگی شروع به حذف شیتزو از دامان خود کرده و به ورزش سگ‌ها می‌پردازند و آنها را برای مسابقات اطاعت، رالی و چابکی آموزش می‌دهند.

آنها حیوانات خانگی بسیار خوبی می سازند که با حیوانات دیگر و حتی کودکان کنار می آیند، به شرطی که بچه ها بدانند چگونه به آرامی با یک توله سگ کوچک بازی کنند.

اگر به دنبال بهترین دوست کوچکی هستید که بتواند خود را با زندگی آپارتمانی وفق دهد، روی کاناپه برای نوازش به شما ملحق شود و با شما با عشق بی قید و شرط حمام کند، ممکن است این سگ مناسب شما باشد.

مهم است که به یاد داشته باشید که سگ ها از هر نژادی ممکن است در طول زندگی خود از مشکلات سلامتی رنج ببرند.

 

 

اطلاعات بیشتر درباره این نژاد 

جیمز مامسفورد، معلم و آهنگساز آمریکایی، شاید شیتزو را به بهترین نحو توصیف کرده است:

“هیچکس نمی داند خواجه های باستانی چگونه توانسته اند با هم ترکیب شوند:

یک شیر،

چند قاشق چای خوری خرگوش،

چند اونس گربه اهلی،

یک قسمت شوخی درباری.

یک قطره بالرین،

کمی پیرمرد، کمی گدا،

یک قاشق غذاخوری میمون،

یک قسمت بچه فوک،

یک قطره خرس عروسکی،

و بقیه سگ‌های تبتی و چینی.» هدف توصیف رنگارنگ مامزفورد،

شیتزو – باغ وحش شید، باغ وحش SHID،

یا شیت سو – یک سگ کوچک سلطنتی با قفل‌های بلند و فراوان،

چهره‌ای متمایز که قلب بسیاری را آب می‌کند، و رفتاری دوستانه است.

این نژاد می تواند پیشینه ای با کلاس داشته باشد: آنها در ابتدا توسط خانواده های سلطنتی چینی در طول سلسله مینگ نگهداری می شدند.

با این حال، هیچ چیز نمی تواند دور از حقیقت باشد. شیتزوها زیبا هستند، اما همراهانی دوستانه، سرزنده و فداکار نیز هستند.

در ادامه

شخصیت شیتزو بسیار جذاب است و حتی ناظران سگ های کینه توز نیز مقاومت در برابر این نژاد را سخت می دانند.

شیتزو به سادگی به کسی اجازه نمی دهد که آنها را نادیده بگیرد.

اینها برای اینکه یک همدم دوستانه باشند – شکار، گله و نگهبانی نمی‌کنند – تربیت شده‌اند و این همان چیزی است که هستند.

آنها چیزی را بیشتر از ملاقات و احوالپرسی با دوستان و غریبه ها دوست ندارند. روی یک شیتزو حساب کنید تا هر کجا که می‌روند دوست پیدا کنند.

 

این عضو گروه اسباب بازی نه تنها خوش اخلاق و دوستانه است، بلکه بسیار سازگار است.

آنها به همان اندازه که برای زندگی در یک مزرعه روستایی مناسب آپارتمان های داخل شهر هستند.

آنها بچه ها را دوست دارند و با حیوانات دیگر کنار می آیند. با این حال، اگرچه شیتزو سگی قوی است، اما جثه کوچک آنها آنها را در معرض آسیب قرار می دهد.

بزرگسالان همیشه باید بر تعامل بین کودکان و سگ ها نظارت داشته باشند و این امر به ویژه برای شیتزو مهم است تا از آسیب تصادفی آنها در حین بازی خشن جلوگیری شود.

بخوانید

 

آنها شبیه یک گل با بینی برای مرکز هستند.

یکی از ویژگی های منحصر به فرد شیتزو نیش زیر شات آنها است. افسانه های مربوط به شیتزو فراوان است.

یکی می گوید که بودا با یک سگ کوچولو با توصیف شیتزو سفر کرد. طبق داستان، روزی چند سارق به قصد دزدی و قتل بودا به او برخورد کردند.

سگ کوچولو به یک شیر وحشی تبدیل شد و دزدان فرار کردند و جان بودا را نجات داد. شیر سپس تبدیل به یک سگ کوچک سرگرم کننده شد که بودا آن را برداشت و بوسید.

لکه سفید روی سر بسیاری از شیتزوس ها ظاهراً جایی را نشان می دهد که بودا دوست وفادار خود را بوسید. بسیاری نیز معتقدند که فو داگ ها، نگهبانان معابد بودایی، نمادی از شیتزو هستند.

 

نکات برجسته

 

نکات برجسته نژادی به عنوان شیتزو “امپراتوری” یا “فنجان چای” وجود ندارد.

خانه تکانی کردن شیتزوها دشوار است.

ثابت قدم باشید و اجازه ندهید یک توله سگ بدون نظارت در خانه پرسه بزند تا زمانی که کاملاً آموزش دیده باشد.

آموزش جعبه مفید است.شکل صاف صورت شیتزو آنها را مستعد گرمازدگی می کند، زیرا هوایی که وارد ریه ها می شود به همان اندازه که در بین نژادهای بینی بلندتر سرد می شود سرد نمی شود.

 

آنها باید در هوای گرم در داخل اتاق های تهویه مطبوع نگهداری شوند.

برای مسواک زدن و شانه زدن  شیتزو هر روز آماده باشید.

در حالی که شیتزوها در مورد کودکان قابل اعتماد هستند، آنها بهترین انتخاب برای خانواده هایی با کودکان نوپا یا کودکان بسیار کوچک نیستند زیرا جثه کوچک آنها را در معرض آسیب های ناخواسته قرار می دهد.شیتزو تمایل به خس خس سینه و خروپف دارد و می تواند مستعد مشکلات دندانی باشد.

در حالی که سگ‌ها از هر نژادی ممکن است مدفوع خود یا سایر حیوانات را بخورند (کوپروفاژی)، به نظر می‌رسد شیتزو به ویژه مستعد این رفتار است. بهترین راه برای مدیریت مشکل این است که هرگز اجازه ندهید به عادت تبدیل شود. شیتزو خود را از نزدیک تماشا کنید و فورا مدفوع را تمیز کنید.

 

تاریخ

 خاستگاه و تاریخ  شیتزو باستانی است و غرق در رمز و راز و جنجال است.

یک مطالعه اخیر نشان داد که شیتزو یکی از 14 نژاد قدیمی سگ است و استخوان‌های سگ کشف شده در چین ثابت کرده است که سگ‌ها از 8000 سال قبل از میلاد در آنجا حضور داشته‌اند.

برخی معتقدند این نژاد توسط راهبان تبتی توسعه یافته و به عنوان هدیه به خانواده سلطنتی چینی داده شده است.

 

 

نقاشی‌ها، هنرها و نوشته‌های مربوط به سلسله تانگ چین

(618-907 پس از میلاد) سگ‌های کوچکی شبیه به شیتزو را به تصویر می‌کشند.

ارجاعات به سگ ها از سال 990 تا 994 بعد از میلاد در اسناد، چند نقاشی و حکاکی ها دوباره ظاهر می شود.

 

در قرن سیزدهم، مارکوپولو گزارش داد که امپراتور مغولستان کوبلا خان، سگ‌های کوچک «شیر» را با شیرهای شکار آموزش دیده نگهداری می‌کرد

نه به عنوان طعمه، بلکه برای حفظ آرامش شیرها. برخی معتقدند این سگ ها شیتزو بودند.

در طول سلسله مینگ (1644-1368)، خانواده‌های سلطنتی چین از سگ‌های نوع شیتزو نگهداری می‌کردند و سگ‌های «شیر کوچولو» یا سگ‌های «صورت داودی» در اسناد متعددی از آن دوره ذکر شده‌اند.

طبق گزارش ها، آنها سگ های کوچک، باهوش و مطیع بودند که به شدت شبیه شیر بودند.

و سپس

در اسناد مربوط به دهه 1700 تا اوایل دهه 1900 به سگ ها اشاره زیادی نشده است، اما بسیاری از آثار هنری آن دوره سگ های کوچک، پشمالو و شادی را به تصویر می کشند.

در سال 1861، شیتزو پس از اینکه یک صیغه سلطنتی به مقام ملکه چین رسید، در دربار امپراتوری محبوب شد. یکی از اولین فرمان های سلطنتی امپراطور تزو هسی این بود که هرکس سگ های قصر را در حال شکنجه گرفتن دستگیر کند، به قتل می رسد.

امپراطور تزو هسی عشق زیادی به حیوانات داشت و برنامه های پرورش گسترده ای را تحت مراقبت مستقیم خواجه های قصر انجام می داد.

در طول سلطنت امپراطور تزو هسی، دالایی لاما یک جفت شیتز باشکوه به او داد، که بنا بر گزارش‌ها منبع سگ‌های شیر کوچک کاخ امپراتوری است.

 

گفته می شود که شیتزوها کاخ مخصوص به خود داشتند و آموزش دیده بودند که در هنگام دیدار ملکه بنشینند و پنجه های جلویی خود را تکان دهند. پس از مرگ او در سال 1908، بسیاری از خانواده‌های سلطنتی برای تولید سگ‌هایی با بهترین کت و رنگ‌ها به رقابت پرداختند. به دلیل رقابت، شیوه های پرورش مخفی نگه داشته شد. سگ‌های بی‌کیفیت در بازار فروخته می‌شد و سگ‌های باکیفیت اغلب به صورت قاچاق از کاخ‌ها خارج می‌شد و به بازدیدکنندگان خارجی یا اشراف چینی هدیه می‌دادند.

در سال 1928، اولین شیتزو، یک جفت زن و مرد، توسط لیدی براونریگ، همسر فرمانده کل فرماندهی شمال چین، از پکن به انگلستان آورده شد. در سال 1933، خانم هاچینز یک شیتزو را از چین به ایرلند آورد. این سگ در نهایت برای بانو براونریگ پرورش یافت. این سه سگ پایه و اساس پرورشگاه لیدی براونریگ را تشکیل دادند.

در آخر

مورین مرداک و فیلیپ پرایس، برادرزاده او، اولین کسانی بودند که شیتزو را در ایالات متحده وارد کردند و پرورش دادند.

تا سال 1960 سه باشگاه شیتزو وجود داشت: انجمن شیتزو آمریکا در فلوریدا، انجمن شیتزو تگزاس و باشگاه شیتزو آمریکا. در سال 1963، باشگاه شیتزو آمریکا و انجمن شیتزو تگزاس ادغام شدند و باشگاه شیتزو آمریکا را تشکیل دادند.

در سال 1969، این نژاد توسط باشگاه لانه سازی آمریکا به عنوان عضوی از گروه اسباب بازی به رسمیت شناخته شد.

 

اندازه

 

 قد نرها و ماده ها به طور یکسان بین ۹ تا ۱۰ و نیم اینچ و وزنشان بین ۹ تا ۱۶ پوند اندازه است.

سگ نژاد شیتزو

شخصیت 

 

همه نژادهای سگ هدفی دارند. شخصیت آنها از نظر تاریخی، هدف شیتزو این بود که یک همدم باشند – و این همان چیزی است که آنها می‌خواهند باشند. آنها به سادگی می خواهند با شما باشند.

پس از آنها انتظار نداشته باشید که شکار، نگهبانی یا بازیابی کنند. این سبک آنها نیست

 

محبت ویژگی غالب آنهاست و دامان شما مقصد مورد علاقه آنهاست. آنها زمانی که در کنار خانواده خود هستند و توجه می کنند و توجه می کنند و خوشحال می شوند.

 

با این حال، شیتزو برای کاناپه کامل نیست. آنها هوشیار و سرزنده هستند و ممکن است به تازه واردان به خانه شان پارس کنند. هر چند نگران نباشید؛ آنها در دقیقه ای که مهمانان شما وارد خانه می شوند با آنها دوست می شوند.

 

سلامتی

 

 شیتزوها عموماً سالم هستند یجورایی سلامتی تو جونشونه، اما مانند همه نژادهای سگ، مستعد ابتلا به شرایط و بیماری های خاصی هستند: آلرژی یک بیماری شایع در سگ ها است.

سه نوع اصلی وجود دارد: آلرژی غذایی، که با حذف برخی غذاها از رژیم غذایی سگ درمان می شود.

آلرژی تماسی که در اثر واکنش به یک ماده موضعی مانند ملافه، پودر کک، شامپو سگ یا سایر مواد شیمیایی ایجاد می شود.

و آلرژی های استنشاقی که توسط آلرژن های موجود در هوا مانند گرده، گرد و غبار یا کپک ایجاد می شوند.

درمان ممکن است شامل محدودیت های غذایی، داروها و تغییرات محیطی باشد.

دیسپلازی هیپ سگ، تشکیل غیرطبیعی حفره ران که می تواند باعث درد و لنگش شود.

لوکساسیون کشکک که به معنای دررفتگی (لوکساسیون) کاسه زانو (کشکک) است. مفصل زانو (اغلب پای عقبی) به داخل و خارج می لغزد و باعث درد می شود. این می تواند فلج کننده باشد.

دیسپلازی کلیه نوجوانان (JRD) یک نقص ژنتیکی کلیه است که در سگ های جوان دیده می شود.

سگ بیش از حد تشنه است و مکرراً ادرار می کند. آنها وزن کم می کنند، استفراغ می کنند و قدرت ندارند.

در حال حاضر، تنها یک آزمایش قطعی برای این بیماری وجود دارد که می‌توان بر روی سگ‌های پرورش‌دهنده انجام داد:

نمونه‌برداری از کلیه، که بسیار تهاجمی است و خطرات زیادی را به همراه دارد. آزمایشات سواب توسط متخصصان ژنتیک ساخته شده است، اما، تا به امروز، به نظر می رسد هیچ یک از آنها 100 درصد قابل اعتماد نیستند.

بیشتر بخوانید

سگ نژاد شیتزو

سنگ مثانه و عفونت مثانه می تواند در اثر عوامل زیادی مانند پروتئین، منیزیم و فسفر بیش از حد در رژیم غذایی یا فاصله زمانی طولانی بین ادرار ایجاد شود.

عفونت مثانه می تواند ناشی از عفونت های باکتریایی یا ویروسی باشد. اگر شیتزو شما نیاز به ادرار مکرر دارد، ادرار خونی دارد، به نظر می رسد که در ادرار کردن مشکل دارد، یا از دست دادن اشتها رنج می برد، آنها را برای معاینه نزد دامپزشک ببرید.

مشکلات چشمی در بین شیتزوها غیر معمول نیست زیرا چشمان درشت آنها برآمده است. اختلالات شامل کراتیت، التهاب قرنیه است که می تواند منجر به زخم قرنیه و کوری شود. پروپتوز، زمانی که کره چشم از کاسه چشم خارج می شود و پلک ها در پشت کره چشم گیر می کنند.

رشد غیرطبیعی مژه ها در حاشیه چشم، که منجر به مالیدن مژه ها به چشم می شود. ectopia cilia،  آتروفی پیشرونده شبکیه، یک بیماری دژنراتیو سلول های بینایی شبکیه که به سمت کوری پیش می رود.

و خشکی چشم (کراتوکونژونکتیویت سیکا)، خشکی قرنیه و ملتحمه. در صورت مشاهده قرمزی، سوزش یا پارگی بیش از حد فوراً با دامپزشک خود تماس بگیرید.

عفونت‌های گوش شیتزو را درگیر می‌کنند زیرا گوش‌های قطره‌ای آن‌ها کانال گوش تاریک و گرمی را ایجاد می‌کنند – محیطی عالی برای عفونت. گوش ها را هر هفته چک و تمیز کنید تا دچار مشکل نشوید.

دندان های شیری باقی مانده و مشکلات دندان و لثه غیرعادی نیستند زیرا ممکن است دندان های شیری شیتزو در هنگام بیرون آمدن دندان های دائمی دست نخورده باقی بمانند.

سلامت شیتزو ها

شیتزو ها اصولا سگ های سلامتی هستند

گاهی اوقات لازم است دامپزشک دندان های شیری را بکشد. به دلیل زیرشاخه فک شیتزو، ممکن است دندان های از دست رفته یا نامرتب داشته باشند.

مسواک زدن منظم دندان های توله سگ و گزارش مشکلات دندانی مانند بوی بد دهان و لق شدن دندان ها به دامپزشک بسیار مهم است.فتق ناف در بین شیتزوها شایع است. اغلب، اینها به دلیل بسته شدن تاخیری خط میانی شکم ایجاد می شوند.

اگر فتق کوچک باشد، ممکن است با بالغ شدن توله سگ بسته شود. گاهی اوقات جراحی برای اصلاح آن ضروری است، معمولاً زمانی که توله سگ در حال عقیم شدن است.

شانت پورتوسیستمیک کبد یک ناهنجاری مادرزادی است که در آن عروق خونی اجازه می‌دهند خون از کبد عبور کند. در نتیجه خون آنطور که باید توسط کبد پاکسازی نمی شود. جراحی معمولا بهترین درمان است.

 

اسنافل ممکن است شیتزو را آزار دهد زیرا دندان درآوردن آن دشوار است.

در حدود چهار ماهگی، لثه ها متورم می شوند. از آنجایی که لثه ها مستقیماً زیر بینی های فشار داده شده قرار دارند، فضای زیادی وجود ندارد.

توله سگ ها ممکن است در این مدت خرخر کنند، خفه کنند، خرخر بلند کنند یا خس خس کنند و حتی ممکن است تخلیه بینی واضحی داشته باشند.عطسه معکوس زمانی اتفاق می افتد که سگ بیش از حد هیجان زده است، غذای خود را خیلی سریع می بلعد یا مواد حساسیت زا وجود دارد.

و…

سگ نژاد شیتزو

ترشحات بینی روی کام نرم می ریزد و باعث بسته شدن آن روی نای می شود. سگ صدای خس خس می کند و ممکن است نگران شود. با آنها آرام صحبت کنید و سعی کنید آنها را آرام کنید تا قسمت را کوتاه کنید.

برخی می گویند که بستن سوراخ های بینی به طوری که سگ مجبور شود از طریق دهان نفس بکشد، سریع ترین راه برای جلوگیری از عطسه معکوس است.صرف نظر از اینکه سگ شما در اولین باری که او را به خانه می آورید چقدر سالم است،

باید برای هر مشکلی که ممکن است در طول زندگی او پیش بیاید آماده باشید. طرح بیمه حیوان خانگی می تواند به شما کمک کند تا برای هر یک از نیازهای دامپزشکی سگ خود آماده باشید.

 

اهميت دادن

 

 شیتزو تا زمانی که با شما هستند واقعاً اهمیتی نمی‌دهد که کجا زندگی می‌کنند.

آنها یک سگ بسیار سازگار هستند که می توانند در یک آپارتمان کوچک شهری یا یک خانه بزرگ حومه شهر یا روستایی راحت باشند.

آنها قطعاً یک سگ خانگی هستند و نباید آنها را در خارج از خانه نگهداری کرد، اگرچه آنها از کمی بازی در حیاط خلوت لذت می برند.

شیتزو هر روز با پیاده روی کوتاه قناعت می کند. آنها سگ بسیار فعالی نیستند.

 

آنها راضی هستند که در آغوش شما بنشینند، در خانه پرسه بزنند، با اسباب بازی های خود بازی کنند،

یا برای خوشامدگویی به بازدیدکنندگان به سمت در بدوند.

مانند سایر نژادهای با صورت کوتاه، شیتزو نیز به گرما حساس است.

آنها باید در روزهای گرم در یک اتاق تهویه مطبوع یا اتاقی با هواکش بمانند تا از گرمازدگی رنج نبرند. نه، این نژاد نمی تواند پرواز کند.

اما مالکان معمولاً گزارش می دهند که شیتزوهای آنها فکر می کنند می توانند. برای یک شیتزو غیرعادی نیست که بدون ترس از روی تخت یا صندلی بپرد.

سگ نژاد شیتزو

شیتزو ها اصل شخصیتشان اهمیت دادن به خوانواده است

در حالی که ممکن است برای شما بلند به نظر نرسند، اما این ارتفاعات تا شیتزو کوچک بلند هستند.

و متأسفانه این پرش ها اغلب به آسیب ختم می شود.

این نژاد از جلو سنگین است و به جلو سقوط می کند که می تواند باعث آسیب یا حتی ضربه مغزی به سر شود.

هنگام حمل شیتزو خود بسیار مراقب باشید. آنها را محکم نگه دارید و اجازه ندهید از بازوهای شما یا از روی مبلمان بپرند.

حتی اگر آنها به طور طبیعی مطیع و دوستانه هستند، شیتزو به اجتماعی شدن و آموزش اولیه نیاز دارد. مانند هر سگ دیگری، اگر در جوانی به درستی اجتماعی نشوند، می توانند ترسو شوند.

توجه

اجتماعی شدن زودهنگام به شما کمک می کند تا اطمینان حاصل کنید که توله سگ شیتزو شما به یک سگ خوب تبدیل می شود. شیتزوها اغلب برای خانه تکانی سخت در نظر گرفته می شوند.

مهمتر از همه این است که از دادن فرصت به توله سگ خود برای تصادف در داخل خودداری کنید. شما نمی خواهید آنها به استفاده از فرش عادت کنند.

برخی از صاحبان شیتزو به سگ‌های خود یاد می‌دهند که از یک جعبه زباله برای سگ‌ها استفاده کنند تا نیازی به پیاده‌روی آنها در هوای بد یا عجله به خانه نداشته باشند تا آنها را بیرون بیاورند.

سگ نژاد شیتزو

یک توله سگ شیتزو باید به دقت در داخل خانه نظارت شود تا زمانی که حداقل چهار تا هشت هفته در داخل خانه از بین نرود. آموزش جعبه برای آموزش خانه مفید است و مکانی آرام برای استراحت سگ شما فراهم می کند.

هنگامی که سوار شیتزو خود می شوید یا سفر می کنید، یک جعبه نیز مفید است.

 

تغذیه

 

سگ‌ها نیز مانند انسان‌ها فردی هستند و همه آنها به یک مقدار غذا نیاز ندارند.

تقریباً ناگفته نماند که یک سگ بسیار فعال بیشتر از یک سگ سیب زمینی نیمکتی نیاز دارد.

کیفیت غذای سگی که خریداری می کنید نیز تفاوت ایجاد می کند – هر چه غذای سگ بهتر باشد، بیشتر به سمت تغذیه سگ شما پیش می رود و کمتر باید آن را در کاسه سگ خود تکان دهید.

سگ نژاد شیتزو

 

رنگ کت و آرایش

 کت بلند و ابریشمی شیتزو بسیار زیبا است و در رنگ‌های زیادی موجود است: رنگ کت و آرایش مشکی، سیاه و سفید، خاکستری و سفید، یا قرمز و سفید.

یک نوک سفید در دم و یک شعله سفید در پیشانی بسیار ارزشمند است. زرق و برق دار نگه داشتن کت شیتزو سخت است.

مسواک زدن و شانه کردن روزانه برای جلوگیری از گره خوردن ضروری است، مانند استحمام مکرر – اغلب یک بار در هفته.

 

در واقع، بسیاری از عاشقان شیتزو تسلیم می شوند و یک آرایشگر حرفه ای را استخدام می کنند تا آن قفل های بلند را کوتاه کند.

 

اگر کت را کوتاه می‌کنید و می‌خواهید آن را به همین شکل حفظ کنید، هر شش تا هشت هفته یکبار برای قرار ملاقات‌های آرایش برنامه‌ریزی کنید.

اگر خودتان آن‌ها را اصلاح می‌کنید، از دوران توله‌گی این تجربه را تا حد امکان برای خود و شیتزوتان لذت‌بخش کنید.

رنگ کت و آرایش شیتزو ها جذب کننده است

شمایل

پس از همه، شما قرار است این کار را زیاد انجام دهید. هنگام مسواک زدن، باید مطمئن شوید که مسواک زدن را تا انتهای پوست انجام می دهید. اکثر آرایشگران باتجربه شیتزو به سگ می آموزند که در حالی که کت را به صورت تکه تکه برس می زنند، به پهلو بخوابد.

مسواک زدن به این شکل راحت تر و برای سگ راحت تر است. در حدود ده تا دوازده ماهگی، کت شیتزو از کرکی توله سگ به کت بزرگسالان ابریشمی تغییر می کند. در این مرحله، احتمالاً فکر می‌کنید که تشک کت سریع‌تر از آن چیزی که می‌توانید مسواک بزنید، می‌پوشد.

تسلیم نشو! این موقتی است و حدود سه ماه ادامه دارد.

سگ نژاد شیتزو

هنگامی که کت بزرگسالان به طور کامل در آمد، مسواک زدن راحت تر می شود.

ناخن‌های شیتزو باید هر ماه کوتاه شود و گوش‌های آن‌ها هفته‌ای یک بار از نظر کثیفی، قرمزی یا بوی بدی که می‌تواند نشان‌دهنده عفونت باشد، بررسی شود.

 

مو در داخل مجرای گوش شیتزو رشد می کند، و اگر سگ به عفونت های زیادی گوش می دهد، گاهی اوقات باید کنده شود. صورت شیتوز نیز مانند یک کودک نوپا نیازمند توجه روزانه است.

 

کودکان و سایر حیوانات خانگی

سگ نژاد شیتزو

شیتزو یک حیوان خانگی شگفت انگیز است. کودکان و سایر حیوانات خانگی با سگ ها یا حیوانات دیگر کنار می آیند و شخصیت مطیع آنها آنها را به همراه خوبی برای کودکان تبدیل می کند.

با این حال، بچه ها باید روی زمین بنشینند تا با یک توله سگ شیتزو بازی کنند، بنابراین خطر حمل و انداختن آنها وجود ندارد. کودکان همچنین باید یاد بگیرند که انگشتان خود را از چشمان برجسته شیتزو که به راحتی آسیب می بینند، دور نگه دارند.

 

گروه های نجات

 

 بسیاری از شیتزوها متأسفانه زمانی که مردم آنها را از پرورش دهندگان خریداری می کنند بدون اینکه درک روشنی از نحوه مراقبت از این سگ ها داشته باشند در پناهگاه ها یا تحت مراقبت های نجات قرار می گیرند.

اگر می خواهید یک شیتزو به خانواده خود اضافه کنید، پناهگاه یا گروه نجات محلی خود را بررسی کنید، آنها می توانند به شما کمک کنند تا سگی را که دوستش دارید هماهنگ کنید.

در اینجا چند راه نجات غیرانتفاعی وجود دارد که می توانید امتحان کنید: Shih Tzu Rescue, Inc.

شیتزو ها گروه های نجات خوبی هستند

نجات باغ وحش تزو همچنین می‌توانید صفحه فرزندخواندگی DogTime را امتحان کنید که به شما امکان می‌دهد سگ‌های قابل پذیرش را بر اساس نژاد و کد پستی جستجو کنید! همه سگ ها در مقطعی از زندگی خود به مراقبت های دامپزشکی نیاز خواهند داشت.  طرح بیمه حیوان خانگی می تواند سگ شما را تحت پوشش نگه دارد.

سگ نژاد شیتزو

 

Join our newsletter

Volutpat vel turpis nulla lorem sed semper. Aliquam sagittis sem libero viverra vehicula nullam ut nisl.

[contact-form-7 id=”210″ /]

درج دیدگاه