سگ نژاد آلابای

سگ نژاد آلابای

سگ-نژاد-آلابای

آلابای یکی از چشمگیرترین نژادهای سگ در جهان است.

این محافظ های طبیعی بیش از 5000 سال است که به انسان کمک می کنند تا زنده بمانند. آنها از ما محافظت کرده اند و در کنار چوپانان در منطقه آسیای مرکزی کار کرده اند.

 آن‌ها با ما همراه شده‌اند، و اگر زمانی از ملاقات با یکی از آنها لذت بردید، مطمئن هستیم که تحت تأثیر مجسمه‌ی باشکوه این نژاد قرار خواهید گرفت.

در اینجا چند حقایق جالب در مورد نژاد سگ آلابایی آورده شده است.

سگ نژاد آلابای

همانطور که می توانید تصور کنید، نژادی که بسیار قدیمی است با نام های مختلف شناخته میشود. سگ آلابای به طور رسمی به عنوان سگ چوپان آسیای مرکزی شناخته می شود. این نام ثبت شده آنها در تمام انجمن های اصلی سینماشناسی مانند Fédération Cynologique Internationale است.

 

آلابایی با نام‌های سگ‌گوسفند آسیای مرکزی، اوتچارکا آسیای مرکزی، CAO، سگ چوپان آسیای میانه، اوچارکای آسیای مرکزی، ترکمن آلابایی و آزیات نیز شناخته می‌شود.

 

فقط تعداد کمی از این نژاد از طریق انتخاب طبیعی و بدون تعامل انسانی ایجاد شدند.

این می تواند شکار، گله داری، حفاظت یا صرفاً همراهی باشد.

سگ نژاد آلابای

سگ آلابای از طریق انتخاب طبیعی تکامل یافت. این گواهی کافی در مورد سازگاری و قدرت آنهاست.

این سگ ها  قوی ترین، بزرگ ترین و مجهزترین سگ ها برای بقا در طبیعت هستند. آنها به چوپان های قفقازی، ماستیف تبتی و چوپان آناتولی مربوط می شوند، اما رشد آنها کاملاً مستقل بود.

آلابای یک نژاد سگ بسیار قوی است. از این سگ ها به عنوان محافظ حیوانات و انسان استفاده می شود، این شغلی است که آنها برای بیش از پنج هزار سال در آن برتری داشتند. صاحبان آنها نام ها و نام های مستعار مختلفی به آنها داده اند ، اما یک نام مستعار از بقیه معروف تر هست – ولکادو.

 

در روسی، Volkadov را می توان به عنوان گرگ شکن ترجمه کرد.

 اگر در مورد قدرت آلابایی ها نگرانی داشتید، این باید نشانه روشنی از قدرت آنها باشد. منطقه آسیای مرکزی پر از شکارچیان بزرگ مانند گرگ، خرس، حتی پلنگ برفی است. در حالی که یک سگ انفرادی نمی تواند دسته ای از گرگ ها را بپذیرد، یک گله آلابایی مطمئناً می تواند در برابر آنها بایستد. شواهد بسیاری از کشاورزان روسی وجود دارد که ادعا می‌کنند سگ‌هایشان گرگ‌ها را از بین برده‌اند.

دانستنی آلابای

هزاران سال است که از سگ ها برای جنگ و نبرد استفاده می شود. مطمئناً قابل درک است که چنین حیوان تأثیرگذاری ترسی در دل ارتش مخالف ایجاد کند و هیچ کس از آن آگاهتر از چنگیز خان توانا نبود.

 

چنگیزخان نیمی از جهان را فتح کرد و سگ آلابایی نقش مهمی در این فتح داشت. ارتش مغولستان از این سگ ها به عنوان محافظ دام ها، سربازان و سگ های جنگی خود استفاده می کردند. آن ها در کنار سواران افسانه ای مغولی و اسب های تندروشان وارد جنگ می شدند.

 سواره نظام چابک از سگ های آلابایی برای شکستن صفوف دشمن و درو کردن ویرانی در پیاده نظام مخالف استفاده می کرد. در حالی که سربازان سعی می کردند از آرواره های قدرتمند آلابایی دوری کنند، سواره نظام مغولستان از این فرصت برای نابودی آنها استفاده کرد.

سگ آلابای

بخش دیگری از تاریخ خونین آلابایی، دعوای سگ ها بود. منطقه آسیای مرکزی مملو از قبایل عشایری بود که از این سگ ها برای محافظت استفاده می کردند. این قبایل اغلب در مورد زمین هایی که بهترین مناطق چرا را برای دام های خود فراهم می کرد اختلاف داشتند و اغلب از سگ های آلابایی برای حل و فصل اختلافات استفاده می کردند. پس از اینکه قبایل صلح کردند و روسیه به آنها حمله کرد، قبایل با اشکال حکومت خود به مناطق کوچکی تبدیل شدند. بزرگترها دور هم جمع می شدند و درباره مسائل مهم صحبت می کردند.

 

قسمت دوم این جلسات مشروبات الکلی، غذا و زمان استراحت بود. یکی از فعالیت های مورد علاقه آنها مبارزه با آلابایی از قبایل مختلف بود. قوی‌ترین سگ‌ها را در حلقه‌ها آورده و به یکدیگر می‌چسبانند. با این حال، این قبایل برای سگ های خود ارزش قائل بودند و به ندرت به آنها اجازه جنگیدن می دادند. اکثر دعواها پس از عقب نشینی سگ ضعیفتر در اولین لحظات داخل گود به پایان می رسد. دعوا زمانی اتفاق می افتد که دو سگ مسلط به یک اندازه عقب ننشینند. حتی در آن زمان، مالکان به ندرت اجازه می دادند که صدمات شدید رخ دهد.

همه چیز راجب آلابای

بر خلاف دعوای سگ‌ها در زمان‌های قدیم، Alabai اکنون برای اعمال وحشیانه در منطقه آسیای مرکزی استفاده می‌شود.

 متأسفانه کشورهایی مانند تاجیکستان، افغانستان، قزاقستان مبارزه با سگ ها را غیرقانونی اعلام نکرده اند. روسیه قوانینی علیه حیوان آزاری و مبارزه با سگ دارد، اما این یک رویه رایج است.

 

Alabai یک نژاد سگ بزرگ و قدرتمند است، بنابراین جای تعجب نیست که آنها یک انتخاب محبوب برای افرادی هستند که در این فعالیت ها فعالیت می کنند.

برخلاف دعوای سگ‌ها در قدیم، نسخه‌های امروزی بسیار وحشیانه‌تر هستند و اغلب به کشتن یک سگ دیگر ختم می‌شوند. به غیر از آلابایی، مردم این مناطق سگ های جنگی دیگری وارد می کنند. محبوب ترین انتخاب ها عبارتند از: پیت بول تریر آمریکایی، بولداگ آمریکایی، شپرد آناتولی، روتوایلر، توسا و قلدر کوتا.

 

منبع

.

مگی پت آماده ارایه مشاوره به شماست

.

به اینستاگرام مگی پت سر بزنید تا اطلاعات بیشتری کسب کنید

Join our newsletter

Volutpat vel turpis nulla lorem sed semper. Aliquam sagittis sem libero viverra vehicula nullam ut nisl.

[contact-form-7 id=”210″ /]

درج دیدگاه