خرگوش های خانگی چقدر عمر می کنند

خرگوش های خانگی چقدر عمر می کنند

 

خرگئش ها چقدر زنده اند

طول-عمر-خرگوش

 

برای خرید انواع نژاد سگ و گربه اصل و شجره دار و… با مگی پت تماس بگیرید

فروش و پرورش خرگوش گوشتی و خانگی (( جهت همکاری در پرورش خرگوش گوشتی با ما تماس بگیرید))

 

خرگوش ها حیوانات خانگی بسیار محبوبی هستند و طول عمر آنها در طول سال ها به دلیل کیفیت مراقبت از صاحبانشان افزایش یافته است.

ما می دانیم که بسیاری از چیزها می توانند بر طول عمر حیوان خانگی تأثیر بگذارند و خرگوش ها نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

 

تاریخچه خرگوش های اهلی

 

خرگوش های خانگی اهلی با آن خرگوش های دم پنبه ای وحشی که در حیاط خانه خود می بینید یکسان نیستند.

Oryctolagus cuniculus نام لاتین یک گونه خرگوش خانگی است، در حالی که خرگوش های وحشی Lepus sylvaticus هستند.

این بدان معناست که خرگوش‌های خانگی و خرگوش‌های وحشی از نظر فنی گونه‌های متفاوتی هستند، حتی اگر از بستگان دور و از یک خانواده باشند.

 

در طول سال‌ها، خرگوش‌ها برای غذا و خز مورد استفاده قرار می‌گرفتند، اما از قرن نوزدهم، از آنها به عنوان حیوانات خانگی محبوب نیز مراقبت می‌شد.

در اواخر قرن بیستم، خرگوش‌ها در خانه‌های سراسر آمریکا رایج‌تر شدند و از آن زمان تاکنون محبوبیت آنها افزایش یافته است.

همانطور که افراد بیشتری شخصیت شگفت انگیز خرگوش های خانگی را کشف کردند، مراقبت از آنها بهبود یافت و در نتیجه طول عمر خرگوش های خانگی را افزایش داد.

 

نژاد خرگوش و طول عمر

 

در حالی که میانگین طول عمر یک خرگوش خانگی حدود 5 تا 10 سال است، نژادهای خاصی از خرگوش های خانگی طولانی تر از بقیه عمر می کنند.

درست مانند سگ‌ها، خرگوش‌های مینیاتوری یا کوتوله‌ها نسبت به نژادهای غول‌پیکر بیشتر عمر می‌کنند.

خرگوش‌های کوتوله، مینی لوپ‌ها و سایر خرگوش‌های کوچک معمولاً دو رقمی می‌شوند، در حالی که نژادهای بزرگ مانند لوپ‌های فرانسوی و غول‌های فلاندری زندگی نمی‌کنند.

 

تغذیه و طول عمر خرگوش

 

خرگوش، درست مانند هر حیوان دیگری، نیازهای تغذیه ای خاصی دارد و ما می دانیم که آنچه به خرگوش های خانگی خود غذا می دهیم تأثیر مستقیمی بر طول عمر آنها دارد.

تغذیه با سلامت کلی یک خرگوش همراه است و اگر ویتامین ها، مواد معدنی، محتوای فیبر و سایر مواد غذایی مناسب را در رژیم غذایی خود دریافت نکند، سالم نخواهد بود و بنابراین مانند آن زندگی نخواهد کرد. طولانی

 

رژیم غذایی پلت شده مخصوص خرگوش، یونجه و سبزیجات باید رژیم غذایی خرگوش خانگی را تشکیل دهد.

برخی از خوراکی‌ها و میوه‌ها را می‌توان در حد اعتدال مصرف کرد، اما اگر یک رژیم غذایی نامتعادل تغذیه شود، منجر به یک خرگوش ناسالم می‌شود.

برخی از افراد فقط از فروشگاه حیوانات خانگی به خرگوش‌های خود گلوله می‌خورند، اما ممکن است فاقد ویتامین‌ها و مواد معدنی مورد نیاز خرگوش باشد.

 

سلامت و طول عمر خرگوش

 

علاوه بر غذایی که تغذیه می کنید، چیزهای زیادی در سلامت خرگوش شما نقش دارند.

خرگوش‌ها می‌توانند به بیماری‌ها یا انگل‌ها مبتلا شوند و در صورت عدم درمان، این نگرانی‌های سلامتی ممکن است عمر خرگوش شما را کوتاه کند.

رعایت بهداشت با شستن دست ها قبل و بعد از دست زدن به خرگوش، و همچنین تمیز کردن منظم قفس، راه های خوبی برای حفظ سلامت خرگوش شما هستند.

معاینات منظم با دامپزشک شما همچنین به تشخیص هر گونه مشکلی که ممکن است خرگوش شما در حال ایجاد است قبل از اینکه برای انجام کاری دیر شود کمک کند.

 

عقیم‌سازی یا عقیم‌سازی خرگوش می‌تواند به افزایش طول عمر آن کمک کند.

خرگوش‌های ماده مستعد ابتلا به سرطان‌های پستان و رحم هستند و خرگوش‌های نر ممکن است به سرطان بیضه مبتلا شوند.

با عقیم کردن یا عقیم کردن خرگوش، احتمال ابتلا به سرطان در خرگوش خود را به شدت کاهش می دهید و در نتیجه شانس آن را برای زندگی طولانی افزایش می دهید.

 

سبک زندگی خرگوش و طول عمر

 

خرگوش ها به فضا و تحریکات ذهنی زیادی نیاز دارند، اما متأسفانه بسیاری از مردم فکر می کنند که از نگهداری در قفس در تمام طول زندگی خود خوشحال هستند.

معمولا خرگوش ها، در حالی که می توانند در داخل یا خارج از خانه زندگی کنند، به فضاهای بزرگ مانند اتاق خواب و همچنین اسباب بازی ها، چیزهایی برای جویدن و وسایل بازی نیاز دارند.

خرگوش هایی که فضای مناسب و غنی سازی را دریافت نمی کنند معمولاً به اندازه خرگوش هایی که دارند سالم نیستند و بنابراین ممکن است آنطور که باید عمر طولانی نداشته باشند.

 

همچنین مهم است که یک خانه آرام برای خرگوش خود فراهم کنید.

استرس شدید می تواند باعث مرگ خرگوش شما شود. تمسخر شدن توسط یک گربه یا سگ، گرفتن توسط یک کودک یا آسیب دیدن خرگوش شما می تواند منجر به شوک و مرگ خرگوش شما شود.

 

قدیمی ترین خرگوش ثبت شده

 

طبق رکوردهای جهانی گینس، مسن ترین خرگوشی که تا به حال زندگی کرده است، خرگوش وحشی به نام فلوپسی بوده که در هنگام مرگ کمی بیش از 18 سال سن داشته است.

فلوپسی در سال 1964 در استرالیا گرفتار شد و با صاحبش، L.B. واکر، در لانگفورد، تاسمانی.

اکثر خرگوش‌ها دو رقمی نمی‌شوند، بنابراین داشتن یک خرگوش نوجوان به عنوان یک صاحب حیوان خانگی بسیار موفقیت‌آمیز است.

ترجمه مقاله

Join our newsletter

Volutpat vel turpis nulla lorem sed semper. Aliquam sagittis sem libero viverra vehicula nullam ut nisl.

[contact-form-7 id=”210″ /]

درج دیدگاه