کیفیت مواد غذایی که برای سگ خانگی خود در نظر می‌گیرید اهمیت زیادی دارد. غذای سگ‌ها باید متناسب با سن و نژاد آنها باشد. خوردن بعضی از خوراکی‌ها برای سگ‌ها ممنوع است دقت کنید سیر، پیاز، کشمش، انگور، شکلات، آووکادو، مخصوصا شیرین کننده زایلیتول را به آنها ندهید. شخصیت سگ‌ها با هم متفاوت است، اسباب بازی‌های مختلف را امتحان کنید تا اسباب بازی مورد علاقه‌اش را پیدا کنید. سگ‌ها عاشق اسباب بازی‌هایی هستند که میتوانند آنها رابجوند.

جای خواب مناسب و اختصاصی: سگ‌ها دوست دارند یک فضای مشخص برای خودشان داشته باشند، مکانی که در آن احساس امنیت کنند. حتما برای استراحت سگ خانگی خود یک جای خواب نرم و راحت تهیه کنید. همچنین می‌توانید باکس یا پارک سگ تهیه کنید و به سگ خانگی خود آموزش دهید تا در پارک خود بماند.

سلامتی وبهداشت: برای نگهداری سگ در خانه باید به سلامتی‌اش اهمیت زیادی بدهید، برنامه چکاپ منظم ماهانه با دامپزشک داشته باشید واکسیناسیون را طبق نظر دامپزشک انجام دهید . سگ‌ها از حیواناتی هستند که زیاد به بیماری‌های انگلی مبتلا می‌شوند. داروهای زیادی برای درمان انگل‌ها لازم است اما پیشگیری و نحوه نگهداری سگ در خانه اهمیت بیشتری دارد. مراقبت‌هایی مانند برس کشیدن موهای سگ و نظافت ناخن‌ها و بدن می‌تواند در پیشگیری از این بیماری‌ها موثر باشد.

سلامتی دندان‌های سگ اهمیت زیادی دارد، سگ‌ها با دندان‌های خراب به سختی می‌توانند به زندگی ادامه دهند. یک مسواک مخصوص تهیه کنید و دندان‌های سگ را بعد از صرف غذا تمییز کنید. سگ‌ها همچنین نیاز به برنامه استحمام منظم دارند. درباره برنامه استحمام سگ خانگی خود و شوینده مناسب با دامپزشک مشورت کنید. بهتر است سگ‌ها را در بیرون از خانه استحمام کنید.

Join our newsletter

Volutpat vel turpis nulla lorem sed semper. Aliquam sagittis sem libero viverra vehicula nullam ut nisl.

[contact-form-7 id=”210″ /]

درج دیدگاه